سومین جشنواره و نمایشگاه کالاها و محصولات فرهنگی با الگو ایرانی-اسلامی؛دی ماه 1396

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 15 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی
13 تا 17 دی ماه 1396
بوستان گفتگو

  

 نشست خبری سومین نمایشگاه و‌جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی

 

نمایشگاه کالاها ومحصولات فرهنگی «جایز فیروزه» افتتاح شد

💠سومین جشنواره و نمایشگاه کالاها ومحصولات فرهنگی با الگو ایرانی اسلامی «جایز فیروزه» با حضور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بوستان گفتگو افتتاح شد.

💠به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره کالاها ومحصولات فرهنگی صبح امروز چهارشنبه 13 دی ماه نمایشگاه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی با حضور محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولین افتتاح شد.

💠همچنین در این آیین افتتاحیه علی فریدونی؛ مدیر کل مجامع تشکل‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، امیرمسعود شهرام نیا؛ مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ایران و رئیس نمایشگاه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی حضور داشتند.

در ادامه مراسم افتتاحیه، مسئولین از بخش‌های مختلف بازدید کردند.

گزارش تصویری افتتاحیه جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی

 

 

💠شهرام‌نیا: باید در حوزه محصولات فرهنگی ایرانی شاهد تکثر و تنوع باشیم

💠امیرمسعود شهرام‌نیا؛ رئیس نمایشگاه کالاهای فرهنگی گفت: در حوزه محصولات فرهنگی ایرانی باید شاهد تکثر وتنوع تولید کنندگان باشیم تا مردم تشویق و ترغیب به خرید کالای فرهنگی ایرانی شوند.

وی ادامه داد: این نمایشگاه شامل بخش‌های مختلف از جمله بخش پژوهش، نوشت افزار، اسباب بازی، کتاب اسباب‌بازی و هدایای فرهنگی است که امسال 120 شرکت کننده حضور دارند.

شهرام‌نیا با اشاره به اینکه امسال حدود 5 هزار متر مربع برای نمایشگاه اختصاص یافته، خاطر نشان کرد: امسال در بخش نمایشگاهی هم کالاها نمایش داده و هم به رقابت می‌پردازند همچنین بخش فروش را نیز داریم که غرفه‌های نمایشگاهی امکان فروش کالاها را دارند.

 

حضور شرکت اشل به عنوان دارنده رتبه اول در دومین دوره جشنواره کالای فرهنگی.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:جشنواره کالای فرهنگی برای تقویت اقتصاد و فرهنگ کشور است 

 

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از محصولات شرکت اشل به عنوان دارنده رتبه اول دومین جشنواره کالای فرهنگی با الگوی ایرانی-اسلامی.

 

 

 

💠وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مولفه ای دیگر از کالای استراتژیک، یادآور شد: کالایی استراتژیِک است که اگر از بیرون به داخل کشور وارد کنیم استقلال ما را خطر می اندازد، به عنوان مثال مواد اصلی غذایی را با این تعریف استراتژیک می دانیم زیرا اگر در موادغذایی وابستگی وجود داشته باشد، استقلال ملی به خطر می افتد.

💠وی با بیان اینکه یک جامعه نباید فقط به غذا به معنای گندم حساس باشد، بلکه به کالای فرهنگی هم باید به همین میزان حساس باشد افزود: اگر در کالای فرهنگی شامل فیلم، اسباب بازی و کتاب، وابسته به واردات باشیم، استقلال ملی ما در خطر است، به همین دلیل ویژگی اصلی کالاهای فرهنگی این است که یک کالای استراتژیک برای جامعه است و اگر درک درستی از این مفهوم داشته باشیم سرمایه گذاری ما در حوزه کالاهای فرهنگی ارتقا پیدا میکند.

💠وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یادآور شد: فعالان این حوزه نشان دادند که میتوان با ایده و خلاقیت کالای فرهنگی را به یک فعالیت درآمدزا و سودآفرین تبدیل کرد، اصولا پایه اقتصاد مقاومتی بر روی کالاهای فرهنگی است.

💠صالحی با بیان اینکه کالاهای فرهنگی به توسعه کسب و کار در حوزه اقتصاد مقاومتی کمک می کند، عنوان کرد: اگر به اقتصاد مقاومتی فکر میکنیم با همان مولفه هایی که در تفسیر اقتصاد مقاومتی مطرح شده و یک بخش آن درآمدزایی و خلاقیت دارد، بیشترین حوزه ای که خلاقیت و درآمدزایی دارد، حوزه کالای فرهنگی است، حوزه ای که با سرمایه ای اندک و ارزش افزوده ای بالاتر را تحویل می دهد. بنابراین کالاهای فرهنگی را باید جدی بگیریم، چون کالای استراتژیک و دیپلماسی هستند و کالایی اقتصادی به شمار می آیند که با الگوی اقتصاد مقاومتی متناسب هستند.

 

💠نیره پیروزبخت معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان ملی استاندارد

💠امیر مسعود شهرام نیا مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی  

💠علی فریدونی مدیر کل مجمع تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر مسئولانی بودند که در این بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

 

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()